Wiedza nas bawi

Interaktywne i zabawne zajęcia dla dzieci

WrocLove Science - co słychać u naszych wolontariuszy?

04.05.2017

Projekt WrocLove Science w pełni. Anna i Valerio z Włoch oraz Begona i Samuel z Hiszpanii mają pełne ręce roboty. Nasi wolontariusze prowadzą zajęcia edukacyjne we wrocławskich szkołach podstawowych. W cotygodniowych zajęciach w czterech wrocławskich podstawówkach bierze udział blisko 100 uczniów i uczennic.

Celem projektu jest zwiększenie wiedzy dzieci z dziedzin nauk ścisłych poprzez realizację prostych, interaktywnych eksperymentów naukowych. Dodatkowo spotkania z zagranicznymi wolontariuszami mają stanowić dla dzieci okazję do nabycia kompetencji międzykulturowych oraz poprawienia znajomości języka angielskiego. 

Zajęcia są prowadzone przez wolontariuszy cyklicznie w mieszanych, międzynarodowych parach. Ich zadaniem jest zatem nie tylko przygotowanie ciekawych zajęć dla dzieci, ale także rozwijanie umiejętności regularnej współpracy z osobą z innego kraju, innego kręgu kulturowego, o innych zwyczajach i posługującej się na co dzień innym językiem.

Jak radzą sobie z tym zadaniem? Jak wyglądają prowadzone przez nich zajęcia? Można się o tym przekonać, śledząc prowadzonego przez nich autorskiego bloga, na którym dzielą się swoimi wrażeniami na temat realizowanych zajęć, a także z pobytu na wolontariacie EVS i codziennego życia wolontariusza/wolontariuszki w Polsce.

Projekt "WrocLove Science" realizowany jest przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+.

  

Zapraszamy do kontaktu infopl@omniveda.com

Używamy plików cookie na tej stronie w celu świadczenia usług i analizy ruchu. Przeglądając tę witrynę, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji tutaj.
cancel
helpline kroužky

W czym możemy pomóc?

Nie udało się przesłać formularza zgłoszeniowego? W razie jakichkolwiek problemów czy wątpliwości bardzo prosimy o kontakt.:

Email: infopl@omniveda.com