Wiedza nas bawi

Interaktywne i zabawne zajęcia dla dzieci

Ruszył projekt WrocLove Science

20.02.2017

We Wrocławiu ruszył projekt wolontariatu europejskiego "WrocLove Science". W ramach projektu wolontariusze z Hiszpanii i Włoch będą pracować z dziećmi z wrocławskich szkół podstawowych. 

„WrocLove Science” jest projektem skierowanym do dzieci w wieku 8-12 lat, mającym na celu wyrównywanie szans edukacyjnych. W projekt zaangażowani są wolontariusze EVS z Włoch oraz Hiszpanii. W trakcie projektu wolontariusze będą nieodpłatnie prowadzić cotygodniowe, godzinne zajęcia w oparciu o materiały programu Wiedza nas bawi należące do Fundacji Omniveda.


Dzieci biorące udział w zajęciach naukowych będą miały okazję zwiększyć swoją wiedzę w dziedzinie nauk ścisłych. Pomoże im to o wiele lepiej zrozumieć zagadnienia z dziedziny fizyki, chemii, biologii, nauk o Ziemi oraz zachęcić do nauki tych przedmiotów w szkole. Dodatkowo spotkania z zagranicznym wolontariuszem będą dla nich okazją do nabycia kompetencji międzykulturowych. Zajęcia będą prowadzone cyklicznie przez cudzoziemca – osobę z innego kraju i wywodzącą się z innego kręgu kulturowego. Może być to dla dzieci szansą na zdobycie pozytywnych doświadczeń z ludźmi o innej narodowości oraz na zbudowanie wobec nich postawy szacunku, tolerancji i wzajemnego zrozumienia. Ponadto zajęcia będą prowadzone przez wolontariusza w języku angielskim (z użyciem prostych zwrotów), dając dzieciom szansę na poprawę swoich umiejętności językowych i zachęcenie ich do nauki języków obcych.

Projekt "WrocLove Science" realizowany jest przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+.

 

Zapraszamy do kontaktu infopl@omniveda.com

Używamy plików cookie na tej stronie w celu świadczenia usług i analizy ruchu. Przeglądając tę witrynę, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji tutaj.
cancel
helpline kroužky

W czym możemy pomóc?

Nie udało się przesłać formularza zgłoszeniowego? W razie jakichkolwiek problemów czy wątpliwości bardzo prosimy o kontakt.:

Email: infopl@omniveda.com