Wiedza nas bawi

Interaktywne i zabawne zajęcia dla dzieci

Często zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące półkolonii Lato Wiedzy 2020

 1. Czy półkolonie naprawdę się odbędą?
  Półkolonie letnie mogą odbywać się zgodnie z zachowanie zasad higieny i bezpieczeństwa.. Lista środków bezpieczeństwa wraz z nowym reżimem sanitarnym będzie dostarczona każdemu z rodziców do podpisania przed rozpoczęciem się półolonii. Stale monitorujemy wszystkie przepisy wydawane przez poszczególne ministerstwa, aby spełnić wszystkie normy higieniczne, a tym samym zminimalizować ryzyko ewentualnego przeniesienia choroby.
 2. Jakie środki higieny zostaną podjęte, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID?
  Aktualizujemy programy półkolonii i stosujemy wszystkie środki zlecone przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji, Kuratorium Dolnośląskie oraz Sanepid (patrz poniżej).
 3. Co oznacza dla nas rodziców obecna sytuacja i wytyczne rządowe? Czy musimy specjalnie przygotowywać dzieci, pakować dla nich coś dodatkowego?
  Każdy uczestnik musi przynieść 2 maseczki na twarz i torbę do ich przechowywania. Można dziecko także wyposażyć w żel antybakteryjny do rąk (w posiadaniu takiego będzie także każdy wychowawca oraz kierownik półkolonii). Organizator zapewni dezynfekcję powierzchni, sprzętów oraz ewentualnych zabawek w klasach oraz w toalecie. Bardzo prosimy o monitorowanie zdrowia dziecka i niezwłocznym informowaniu organizatorów półkolonii (Fundację Omniveda) o jakimkolwiek zagrożeniu, które może mieć wpływ na zdrowie innych uczestników oraz opiekunów półkolonii (np. podwyższona temperatura, kaszel, osoba na kwarantannie w bliskim otoczeniu dziecka, osoba powracająca z zagranicy, z którą dziecko lub jego rodzice mieli kontakt itp.).
 4. Czy potrzebujemy specjalnego zaświadczenia o zdrowiu dziecka?
  Zaświadczenie można pobrać z naszej strony internetowej, gdy dziecko jest rejestrowane na półkolonie. Zaświadczenie jest przekazywane przez prawnego opiekuna pierwszego dnia półkolonii na ręce kierownika półkolonii. Brak zaświadczenia może być pwoodem do nieprzyjęcia dziecka na półkolonie w danym dniu.
 5. Czy mogę zapłacić za półkolonię za pośrednictwem mojego pracodawcy?
  Tak, można zapłacić za pośrednictwem swojego pracodawcy. W przypadku fakturowania bezpośrednio na rzecz pracodawcy będziemy potrzebować informacji rozliczeniowych niezbędnych do wystawienia faktury.
 6. Czy jest możliwe zapisanie dziecka na półkolonie do tej samej grupy, gdzie znajduje się jego kolega/koleżanka?
  Jest to oczywiście możliwe. Jeśli tylko na półkolonii są jeszcze wolne miejsca dzieci mogą być w tej samej grupie. O prośbie zostanie poinformowana także wychowawczyni i kierownik półkolonii.
 7. Jakie są warunki anulowania przy zamknięciu półkolonii w skutek wystąpienia koronawirusa?
  Jeśli półkolonia zostanie odwołana z powodu działań rządu z powodu możliwego kryzysu koronawirusa, zwrócimy 100% kwoty. Jeśli rodzic wypisze dziecko na mniej niż 10 dni roboczych przed rozpoczęciem obozu, otrzyma zwrot 50% całkowitej ceny półkolonii, natomiast jeśli wypisze dziecko na mniej niż 5 dni roboczych przed rozpoczęciem półkolonii, 100% wpłaconej kwoty za turnus nie podlega zwrotowi.

Zapraszamy do kontaktu infopl@omniveda.com

Używamy plików cookie na tej stronie w celu świadczenia usług i analizy ruchu. Przeglądając tę witrynę, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji tutaj.
cancel
helpline kroužky

W czym możemy pomóc?

Nie udało się przesłać formularza zgłoszeniowego? W razie jakichkolwiek problemów czy wątpliwości bardzo prosimy o kontakt.:

Email: infopl@omniveda.com